Scroll to top

Hakkımızda

İstanbul-Klasiği-Yazı

Kestane Doğal Kaynak Suyu

TARİHÇE

Kestane Doğal Kaynak Suyu, İstanbul Sarıyer’de Osmanlı Sultanları’nın da dinlenip su içtiği, kendisiyle aynı ismi taşıyan “Kestane Su Özel Orman”ında hayat bulur.

1930’lu yılların başında Emin Nuri Akkaya tarafından satın alınan arazideki bu kaynağın tarihi 1800’lü yıllara dayanmaktadır. 1800’lü yıllardan kalma gazino arazisi üstünde bir çeşme vardır. Buradan yola çıkarak Emin Akkaya bazı su kaynaklarına ulaşır. İkinci kuşak Kemalettin Akkaya ise bayrağı 1954 yılında devir alır ve tam teşekküllü bir tesis kurar. Böylece “Kestane Su” markası tescillenir. Bugün, üçüncü kuşak tarafından yönetilen Kestane Su, teknolojisini sürekli yenileyerek her üretimde aynı özeni ve kalite standardını sürdürmektedir.

1954’ten bu yana  “Bir İstanbul Klasiği” olarak günümüze kadar gelen “Kestane Doğal Kaynak Suyu” kurulduğu ilk günden bu yana sadece CAM Şişede üretilmektedir. Türkiye’nin en eski kaynak suyu markalarından biri olan Kestane Su tamamen saf ve doğal kaynak suyudur. Kendi akışıyla çıkıp kaynağında şişelenmektedir. Tüketicinin masasına el değmeden, doğal bir şekilde ulaşmaktadır. Yani doğal kaynak suyu vasfını yüzde 100 taşımaktadır.

Akkaya ailesinin üçüncü kuşağı tarafından geliştirilen tesislerde halen sadece CAM şişede üretim yapılmaktadır.

NEDEN KESTANE SU? 

%100 Doğal Kaynak Suyu, %100 Cam Şişe, %100 Türk sermayesi 

“Bir İstanbul Klasiği”olarak günümüze kadar gelen Kestane Su, kendi akışıyla kendi kaynağında çıkıp üretiliyor. Tüketicinin masasına el değmeden, cam şişede geliyor.

“Doğal Kaynak Suyu”nun en büyük özelliği, kendi kaynadığı noktadan bardağınıza kadar gelmesidir.  Kestane Su Özel Ormanı’nın jeopolitik yapısı sayesinde su damarından çıkıp, toplama odası dediğimiz havuzdan ana depomuza ve oradan üretime, şişelemeye geliyor. Kestane Su üretiminde hiçbir katkı maddesi kullanılmaz ve filtre işlemi yapılmaz.