Scroll to top
Geri

1954’den Bugüne

Scroll

Cam Şişede Sağlık

1954'ten Bugüne

İstanbul-Klasiği-Yazı

Kestane Doğal Kaynak Suları

Kestane Doğal Kaynak Suyu, İstanbul Sarıyer’de Osmanlı Sultanları’nın da dinlenip su içtiği, kendisiyle aynı ismi taşıyan “Kestane Su Özel Orman”ında hayat bulur.

Doğal Kaynak Suyu

Üçüncü Kuşak

1954'ten Bugüne

1930’lu yılların başında Emin Nuri Akkaya tarafından satın alınan arazideki bu kaynağın tarihi 1800’lü yıllara dayanmaktadır. 1800'lü yıllardan kalma gazino arazisi üstünde bir çeşme vardır. Buradan yola çıkarak Emin Akkaya bazı su kaynaklarına ulaşır. İkinci kuşak Kemalettin Akkaya ise bayrağı 1954 yılında devir alır ve tam teşekküllü bir tesis kurar. Böylece "Kestane Su" markası tescillenir. Bugün, üçüncü kuşak tarafından yönetilen Kestane Su, teknolojisini sürekli yenileyerek her üretimde aynı özeni ve kalite standardını sürdürmektedir.

Doğal Kaynak

1954'ten Bugüne

1954'ten bu yana  "Bir İstanbul Klasiği" olarak günümüze kadar gelen "Kestane Doğal Kaynak Suyu" kurulduğu ilk günden bu yana sadece CAM Şişede üretilmektedir. Türkiye'nin en eski kaynak suyu markalarından biri olan Kestane Su tamamen saf ve doğal kaynak suyudur. Kendi akışıyla çıkıp kaynağında şişelenmektedir. Tüketicinin masasına el değmeden, doğal bir şekilde ulaşmaktadır. Yani doğal kaynak suyu vasfını yüzde 100 taşımaktadır.

Akkaya ailesinin üçüncü kuşağı tarafından geliştirilen tesislerde halen sadece CAM şişede üretim yapılmaktadır.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir